NOVARCH MİMARLIK

0212 549 32 33

Soru: Kaç yılında kuruldunuz ve Firmanızı bize anlatır mısınız?
Cevap: Novarch İç Mimarlık olarak 2005 yılından buyana sayısız show more

0212 549 32 33

İOSB, Demirciler Sanayi Sitesi, No: 483, G-1 Blok

Bu İşletmede Henüz Gönderi Yok

Görüntülenecek Görüntü Yok

Soru: Kaç yılında kuruldunuz ve Firmanızı bize anlatır mısınız?
Cevap:
Novarch İç Mimarlık olarak 2005 yılından buyana sayısız mekanın tasarım ve uygulama projelerinde başarıyla yer alıyor; sanatı yaşam alanlarına entegre ediyoruz.

Yurt içinin yanı sıra yurt dışında elde ettiğimiz başarıları ve layık görüldüğümüz ödülleri, her biri alanında uzman bir kadroyla hizmet veriyor olmamızın doğal bir sonucu olarak görüyoruz. Çünkü biz inanıyoruz ki her projeye sıradışı bir yaklaşım getirmek, ancak profesyonel bir ekibin uyumlu çalışmasıyla gerçekleşir.

Bugün itibarıyla başlangıçta belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmış ve hatta çok daha ilerisine geçmiş olmaktan kıvanç duyuyoruz. Şimdi sıra, geleceğin tasarımlarını oluşturmakta ve uzmanlıktan aldığımız gücü yeni projelere yansıtmakta…

Zamanı hizmete çeviriyoruz…

Soru: Kuruluşunuzdan bugüne neler değişti ve sektöre neler kattınız?
Cevap: Kurulduğumuz günden bu yana farklı fonksiyon ve kapsamdaki bir çok markalı konut, turizm işletmesi, çok amaçlı sosyal mekan ve sağlık yapısını özgün bir bakış açısıyla, edindiğimiz bilgi ve birikimlerin ışığında, dünyada her an değişmekte olan tasarım trendlerini de takip ederek; insan odaklı, efektif ve öznelleştirerek tasarladık.

Soru: İleride yapmayı düşündüğünüz fikirleriniz var mı?
Cevap: İnsan deneyimindeki tutkuyu, merak ile harekete geçirerek, keşif duygusunu anlamlı ortamların yaratılmasında anahtar rol oynadığına inanan Novarch Mimarlık; sıcak, aynı zamanda şaşırtıcı ve dramatik lüks tasarım deneyimleri yaratıyor. Benzersiz yaklaşımımız, müşterilerimizin iş ihtiyaçlarını duygusal, işlevsel, insani bilinçle, çok güzel tasarımlı iç mekânlara dönüştürerek benzersiz tasarım çözümleri ile siz değerli müşterilerimiz için çalışmaktadır. Hikâyemiz; ziyaretçilerimizi, mekânla duygusal bir yolculuğa çıkarmayı hedeflerken, hiçbir detayın gözden kaçırılmadığı bütünsel yaklaşımımız ile projelerimizi amacına yönelik, eşit güzellikte ve ölçülerde aşılamaktır. Hızla geçen zamana karşı gelişim ve değişim sürecinde geleceğe sair mutlaka plan ve projelerimiz var.  Örneğin; sektöründe önce firmalardan biri olmak için hızla ve aşkla çalışıyor, gelecek için kıymetli, sürekliliğini sağlayan projeler, değerler üretmek. Gelecek için fikir ve düşüncelerimizi gerek sosyal medya gerekse web sitemiz üzerinden paylaşıyoruz. Merak edenler için mutlaka ofisimize bir kahve içmeye bekliyoruz.

Soru: Sektörde karşılaştığınız zorluklar var mı?
Cevap: Tabiki. Her sektörde olduğu gibi iştigal olduğumuz kendi sektörümüz olan olan yapı sektörü, iç mimari sektör olarak birçok zorluklar yaşıyoruz. Bu zorluklar hem vasıflı eleman yetiştirilememe sorunları hemde yapısal sorunlar. Örneğin; Vasıflı eleman sorunları için karşılaştığımız zorluklar şöyle ki; Ülkemizin eğitim koşullarını dikkate aldığımızda mezun olan genç kardeşlerimizin aldığı eğitimin reel sektörle örtüşmediğini gerçeklerin farkına, işe başladığında fark etmeleri ve genel olarak iç mimarlık firmaları olmamasına (mobilyacılar özellikle) rağmen çalışmaya başladıkları firmalarda asıl işinin çizim ya da basit birkaç olaydan ibaret olduğunu sanmaları ve neticesinde asıl olan işin farklı olmasına rağmen bu şekilde çalışan yetiştirilmesi ve biz gerçek mimarlık bürolarının eleman bulamama sıkıntısı.

İkinci bir konu olan yapısal sorunlar. Örneğin, müşterilerimizin yapmak kiraladığı ya da kendine ait olan mülk üzerinde düşündükleri projelerin örtüşmemesi. Mesela ; bir cafe projesi düşünmesi  ve düşündüğü mekanın uygun olmaması hem yapısal açıdan hemde çevresel açıdan gibi.

Soru: Firmanızı günümüz teknolojisine hazırlıyor musunuz?
Cevap:
Firmamız iç mimarlık ofisi olması nedeniyle teknoloji bizim olmazsa olmazımız. Dolayısıyla yaptığımız ya da yapacağımız projelerimizi tasarlarken güçlü bilgisayar ve sunum araçlarına ihtiyaç duymaktayız. Dolayısıyla işimizi bu koşullarda gerçekleştirebiliyoruz. Ayrıca ofisimizi ziyarete gelen misafirlerimizin sıkılmaması ya da konforu ile alakalı hem teknolojik alt yapı hem üst yapımız hem de konfor gruplarımız ile misafirlerimizi rahat ettirmek önceliklerimiz arasındadır.

Soru: Sitemiz hakkında neler düşünüyorsunuz?
Cevap:
Aslında Demirciler San. Sit. Web Sitesini sık sık ziyaret etmiyoruz fakat zaman zaman web siteniz / sitemiz’e ulaşım sağlayıp araştırmalarımız oldu. Dolayısıyla son girişimizden bu yana değişim ve gelişim görmekteyiz ve giderekte gelişeceğini düşünüyoruz. Şuan itibariyle iyi yoldasınız daha da iyi olacaktır.

Soru: İnternet Sitemizde olması daha güzel olurdu dediğiniz bir şey var mı?
Cevap:
Siteyi genel olarak derinlemesine incelemedik fakat  öneri olarak canlı destek olabilir. Ya da sitemiz içinde benzer iş ile iştigal olanların bir araya toplanıp tanışma sağlanması gibi bir platform oluşturulabilir ve/veya Öncelik komşularımızdır düşüncesiyle herhangi bir işimiz olduğunda  A işi B işi her ne olursa bu konu ile ilgili iştigalde bulunan sitemiz içinde bir firmamız var ise işin dışarıya kaçmaması ve sitemizin üyelerinin kalkınması ve sürekliliğini sağlaması açısından hem destek hem de bilinç gelişimi açısından güzel bir çalışma olacaktır.

Soru: Buradan çalışan ve işletmecilere mesajınız olsa ne söylemek isterdiniz?
Cevap:
Demirciler San. Sit. Gün geçtikçe gelişiyor. Çevresindeki değişimler ve yatırımlar sayesinde değeri artıyor. Dolayısıyla kıymetli bir site ve yönetimi var. Herkesi sitemizde davet ediyoruz. İşletmeci arkadaşlarımıza komşularımıza da önceliğin komşuda olduğunu işlerini başka yerlere getirmektense kendi içimizde birbirimize destek vererek ilerlemeliyiz.

Soru: Son olarak bize bir mesajınız var mı?
Cevap:
Site yönetimine mesajım; sitenin iç kısımlarına doğru ilerlediğimizde iş yerlerinin hemen ön kısımlarındaki kargaşa ve dışa taşmışlık neticesinde kötü bir görüntünün oluştuğunu, ayrıca bunun çatı kat balkon kısımlarında da olduğunu. Bütün bunlara bir kıstas, ölçü, emsal bir tarz getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Genel olarak sitemizin imajına ters düştüğünü söylemek isterim. Ayrıca sitemizde bulunan üyelerimiz ya da kiracıların çok fazla birbirlerini tanımadığını kimin ne iş yaptığını bilmediğini düşünüyorum. Dolayısıyla site yönetimi olarak bir yemek, sosyal bir faaliyet program oluşturarak firmaların birbirlerini tanıması ve kaynaşması açısından güzel bir örnek ve çalışma olacaktır. Sitemizin sosyal alanda biraz daha gelişmesi ve bu konu üzerinde durması gerektiğini düşünüyorum.

bize mesaj gönder

    Fiyatınızı oluşturun

    Görüntülenecek derecelendirme yok.