ENGİN REZİSTANS KABLO SAN. VE TİC. AŞ. - Kalite kontrol edilmez, üretilir!

0212 671 53 64

2002 yılında bayrampaşa'da kurulan firmamız her çeşit rezistans imalatı ve satışı ile birlikte fiberglass (cam elyaf) yanmaz kablolar, show more

Bu İşletmede Henüz Gönderi Yok

Görüntülenecek Görüntü Yok

2002 yılında bayrampaşa’da kurulan firmamız her çeşit rezistans imalatı ve satışı ile birlikte fiberglass (cam elyaf) yanmaz kablolar, ısıtıcı kablolar, termokupl ve kompanzasyon kabloları, silikon, teflon kablo imalatı yapmaktadır.Kaliteye önem veren uzman kadrosuyla teknolojisini yenileyip üretim kapasitesini her geçen gün daha da artıran firmamız, Kırklareli organize sanayi bölgesinde kurulu 2000 m2 kapalı alan fabrikamızda üretilen ürünleri ikitelli organize sanayi bölgesinde bulunan merkez ofis ve satış departmanı aracılığıyla yurt içi ve yurt dışı müşterilerimize sevk etmekteyiz.Kalite Kontrol laboratuarımızı kurup yeni teknolojik cihazlarla destekleyerek kaliteye ne kadar önem verdiğimi vurgulamak istiyoruz. Firmamız ürün yelpazasinde yeni yerli ürünleri katmak için çalışmalarına devam etmekte, iç ve dış pazarlarda türk malı imajını güçlendirmek için kalitesini en üst noktaya taşımaktadır.Firmamızın yeni hedefi dış pazarlarda kalitesi ile yerini almaktır.

Röportaj

Soru: Kaç yılında kuruldunuz ve Firmanızı bize anlatır mısınız?
Cevap: 2002 yılında Bayrampaşa’da kurulan firmamız her çeşit endüstriyel ısıtıcı rezistans elemanların imalatı ve satışı ile birlikte, aynı zamanda yüksek sıcaklık dayanımlı; fiberglas (cam elyaf) yanmaz kablolar, silikon kablo, fluoropolymer kablo ile sıcaklık ölçüm kabloları olan termokupl ve kompanzasyon kabloları, pt100 kabloları ve ayrıca ısıtıcı kablo çeşitlerinin üretimini yaparak, ısıtma ve soğutma başta olmak üzere birçok sektöre hizmet sunmaktadır. Kaliteye önem veren uzman kadrosuyla teknolojisini yenileyip üretim kapasitesini her geçen gün daha da artıran firmamız, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesinde kurulu 4500 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretilen ürünleri İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi içerisinde bulunan merkez ofis ve satış departmanı aracılığı ile yurt içi ve yurt dışı müşterilerine sevk etmektedir.

Soru: Kuruluşunuzdan bugüne neler değişti ve sektöre neler kattınız?
Cevap: Bayrampaşa’ da küçük bir rezistans imalat atölyesi olarak serüvenine başlayan firmamız, sektörün ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak zaman içerinde gelişmiş ve rezistansın yanında özel kablolarında imalatına başlamıştır. Geçmişte sadece ithal edilen birçok özel kablo çeşidini yerli imkânlar ile üretimini yapmaya başlamış ve sektöre kazandırmıştır. Her gün gelişerek büyümeye devam eden firmamız hali hazırda yüzün üzerinde özel kablo ve ısıtıcı çeşitlerini üretebilme kapasitesine sahiptir. Ürün çeşitliliğimizi gün geçtikçe arttırmaya devam etmekteyiz.

Soru: İleride yapmayı düşündüğünüz fikirleriniz var mı?
Cevap: Engin Rezistans Kablo Sanayi olarak fikirlerimizde ve eylemlerimizde önceliğimiz her zaman geleceğe yatırım yapmak üzerinedir. Gelecekte de geçmişte olduğu gibi amacımız Türkiye’de üretilmeyen ve sektörün ihtiyacı olan katma değerli ürünler üzerine yoğunlaşmaktır.

Soru: Sektörde karşılaştığınız zorluklar var mı?
Cevap: İmalat ve üretim, sadece ticaretin aksine meşakkatli bir alan olup dönemsel olarak çeşitli sıkıntılar yaşanabilmektedir. Önemli olan doğru stratejiler ile dönemsel problemlerin üzerinden gelebilmek veya en az zararla atlatabilmektir.

Soru: Firmanızı günümüz teknolojisine hazırlıyor musunuz?
Cevap: Firmamız kurulduğu günden itibaren teknolojiyi takip eden bir yapıya sahiptir. Gelecek senelerde üretim tesisimizin mevcut sistemlerini endüstriyel yazılımlar ve yeni teknolojiler ile geliştirmek üzere yatırımlarımız artarak sürmektedir.

Soru: Sitemiz hakkında neler düşünüyorsunuz?
Cevap: Yaklaşık 10 yılı aşkın süredir, Demirciler Sanayi Sitesinde merkez şubemiz ile faaliyetimize devam etmekteyiz. Ulaşım ve konum anlamında, çevreye ve diğer sanayi alanlarına yakınlık anlamında birçok yere göre avantajlı bir sanayi sitesidir. Sağladığı imkânlar ve olanaklar nedeniyle siteden oldukça memnunuz.

Soru: İnternet Sitemizde olması daha güzel olurdu dediğiniz bir şey var mı?
Cevap: İnternet sitesinin yeni halinden ve imajından genel anlamda memnunuz.

bize mesaj gönder

    Fiyatınızı oluşturun

    Görüntülenecek derecelendirme yok.